CH-FAHRZEUG INKL. GARANTIE AUS 1. HAND PORSCHE SERVICE GEPFLEGT ABSTANDSREGLER, KOMPASS, 20 ALU, PANORAMA, BOSE SOUND, SIDE ASSIST, 360 KAMERA, NAVI, SPORT ESD, AIRMATIC, ETC. FRISCH AB MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 1'970 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1PF632 |
| Cubic capacity | 2'997 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | Beige |
| Interior colour | black |
| Mileage | 106'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 265 kW / 360 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.8 / 9.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 215 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.