**Sehr gepflegtes Fahrzeug Innen wie Aussen, Frisch ab Service und MFK, 8-fach bereift, 360 Kamera, Head-Up Display, Anhängerkupplung, uvm**
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'889 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Type approval number | 1VJ423 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 193'643 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 227 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 16'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.