**Gepflegtes Fahrzeug, Frisch ab Service und MFK, 8-fach bereift (Neue Winterreifen), Navigation, Zahnriemen und Wasserpumpe Neu, DSG Getriebe Neu,**
| Body style | Minibus |
| First registration date | 09.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'847 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3VE599 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 251'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.1 / 6.1 / 6.5 |
| CO2 emissions | 168 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.