Immer die besten Land Rover Neuwagen Preise, egal ob ab Lager oder auf Bestellung
Global Car Trading AG
Chaltenbodenstrasse 16
Schindellegi-Feusisberg / SZ
Tel: 044 546 48 95
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'165 kg |
| Kerb weight | 2'572 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | LB09003-5 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate oder 150000 km 60 Monate Land Rover Werksgarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 96'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.