Pack AMG -AIR Body control - Pack Premium Plus - Affichage tĂȘte haute
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'405 kg |
| Kerb weight | 2'031 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 347303367010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 111'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 7.3 / 8.1 |
| CO2 emissions | 186 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 95'201 |
| Price | CHF 34'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.