CH-Fahrzeug / BMW Garantie 3 Jahre oder 100000 km / Gratis Service 10 Jahre oder 100000 km / 8-Fach Bereift / Top Ausstattung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'340 kg |
| Kerb weight | 1'983 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | ABA912 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km BMW Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 16'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 166 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 109'400 |
| Price | CHF 63'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.