Jetzt profitieren: 2,9 Leasing-Aktion - nur bis 28.02.26 / CH-Fahrzeug / Mercedes Garantie 3 Jahre oder 100000 km / Gratis Service 10 Jahre oder 100000 km / Top Ausstattung
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'555 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Mercedes Benz Garantie |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 199'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.