CH-Fahrzeug / BMW Garantie 4 Jahre oder 200000 km / Gratis Service 10 Jahre oder 100000 km / Top Ausstattung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 2'188 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BU122 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km BMW Garantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 42'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.9 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 155 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 59'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.