**Ab MFK**Ab Service**Garantie**4x4**AMG-Line**LED**Leder-Alcantara**Sitzheizung**PDC**Rückfahrkamera**Erste Hand**Top Zustand**
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1MF984 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 86'025 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.3 / 6.4 / 6.8 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 19'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.