TOP FAHRZEUG / 9 PLATZE / KAMERA / PARKSENSOREN / TEMPOMAT / KLIMA
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'225 kg |
| Kerb weight | 2'294 kg |
| Trailer load braked | 2'800 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km WERKSGARANTIE / GARANTIE D'USINE |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 5'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 54'530 |
| Price | CHF 43'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.