Model 2019, erster Hand, 4x4, DVD-Navigation, 360 Kameras, Sport Ledersitze, Assist Paket Plus, integrierten Kindersitze, Herman / Kardon Sound, 8 fach bereift mit Alufelgen, 230V, LED, DAB... service gepflegt in top zustand.
Silm Automobile GmbH
Schwarzenburgstrasse 844
Niederscherli / BE
Tel: 031 516 45 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 1'866 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1vb582 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 215'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 131 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 82'100 |
| Price | CHF 17'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.