Frisch ab MFK und Service. Sommer und Winteraluräder, Navi, Rückfahrkamera.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'177 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1nb154 |
| Cubic capacity | 898 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 75'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2024 |
| Fuel consumption | 5.6 / 3.7 / 4.4 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 99 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 19'790 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.