CH-Fahrzeug GT-Line Paket Vision 360 Plus LED-Matrix Scheinwerfer
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'734 kg |
| Trailer load braked | 1'450 kg |
| Type approval number | 1pl455 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Peugeot Garantie: 3 Jahre oder 100'000km (ab 1. Inv.) |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 19'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 133 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.4 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 32 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 56 km |
| Battery capacity | 12.4 kWh |
| New price | CHF 46'300 |
| Price | CHF 24'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.