Wunderschöner und gepflegter Maserati Ghibli / Frisch ab Service und MFK / CH-Fahrzeug / Leasing ab 359.-
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'530 kg |
| Kerb weight | 2'010 kg |
| Type approval number | 1MA154 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie auf Motor, Turbo und Getriebe über externe Versicherung. |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 130'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 302 kW / 411 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 14.1 / 7.1 / 10.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 246 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 93'100 |
| Price | CHF 22'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.