SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'881 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 243'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 69'080 |
| Price | CHF 14'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.