Aktionsleasing 0.9, M Sport Pro mit 20 Felge, Travel Paket, Lenkradheizung, Anhängerkupplung, Driving Assistant Professional uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'435 kg |
| Kerb weight | 2'062 kg |
| Trailer load braked | 1'700 kg |
| Car-Nr. | 5526249 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 240 kW / 326 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 74 km |
| Battery capacity | 16.3 kWh |
| Price | CHF 72'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.