Seltener Maybach mit 5 Plätze / Top Ausstattung / 8-Fach Bereift Komplet-Räder original Maybach
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'910 kg |
| Kerb weight | 2'537 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 5'980 cc |
| Cylinders | 12 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 450 kW / 612 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 298'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.