NEUPREIS: CHF 127627.- / PREISVORTEIL: CHF 21127.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'240 kg |
| Kerb weight | 2'665 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 245736922000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 12 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 280 kW / 252 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 106 km |
| New price | CHF 127'627 |
| Price | CHF 106'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.