8-fach bereift Pneu - sparsamer 2WD Antrieb - Gravity Gold Lackierung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 2'065 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC490 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | Gold |
| Interior colour | black |
| Mileage | 56'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 451 km |
| Battery capacity | 72.6 kWh |
| New price | CHF 55'500 |
| Price | CHF 33'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.