Vollausstattung - aus erster Hand, wenig Kilometer - servicegepflegt
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'175 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC487 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 60'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 430 km |
| Battery capacity | 72.6 kWh |
| New price | CHF 59'500 |
| Price | CHF 32'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.