Sparsamer Diesel - Automat - servicegepflegt
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'900 kg |
| Kerb weight | 1'368 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1HC164 |
| Cubic capacity | 1'582 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.4 / 3.9 / 4 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 105 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 30'100 |
| Price | CHF 12'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.