Neuwertiges Fahrzeug in Topzustand , 20 Years Edition, Akrapovic Titanabgasanlage
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'020 kg |
| Kerb weight | 1'633 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 28'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 85'000 |
| Price | CHF 48'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.