Prix neuf 135'073 CHF - Garantie MSI Mercedes-Benz - Expertisé - Services gratuits
Garage de la Marbrerie - Groupe Chevalley
Chemin de la Marbrerie 1
Genève-Carouge / GE
Tel: 022 827 71 59
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'035 kg |
| Kerb weight | 2'670 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | 10504440 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 621 km |
| Battery capacity | 90.6 kWh |
| New price | CHF 135'073 |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.