Remise exceptionnelle de *9'307 CHF*. Véhicule de direction CLA EQNouvelle génération avec grande autonomie électrique jusqu'à 792 km (norme WLTP)
Etoile Automobile Succursale de Groupe Leuba SA
Les Tilles 5
Cortaillod / NE
Tel: 032 729 02 90
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'510 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 113/7602969 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 7'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 200 kW / 272 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 792 km |
| Battery capacity | 85.0 kWh |
| New price | CHF 73'207 |
| Price | CHF 62'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.