M Sport Pro mit 22 Felge, Exclusiv Paket, Integral-Aktivlenkung, Anhängerkupplung, Standheizung, Driving Assistant Professional uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'325 kg |
| Kerb weight | 2'776 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 9260670 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km Herstellergarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 134'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.