Propre, 2 clés, expertisé. Grand service et service boîte effectué,
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'345 kg |
| Kerb weight | 1'870 kg |
| Type approval number | 1QA135 |
| Cubic capacity | 4'163 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 179'027 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.6 / 8.5 / 10.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 249 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 106'000 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.