CH-Fahrzeug, DAB Radio, Spurhalteassistent, Tempomat, Multifunktionslenkrad, USB-Anschluss, BT-Tel., etc..
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'550 kg |
| Kerb weight | 1'136 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1fk365 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Occ. Garantie ab CHF 549.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 172'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 74 kW / 100 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.9 / 4.2 / 5.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 8'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.