** TOP ZUSTAND **** CH-FAHRZEUG (TOP-AUSSTATTUNG ) **** LÜCKENLOS SERVICEHISTORIE ( MB VERTRETER ) **** 8FACH BEREIFT **** FRISCH AB SERVICE **** FRISCH AB MFK **
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'435 kg |
| Kerb weight | 1'996 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1MH949 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 96'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 73'700 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.