Leasing-Zinssatz von 0 möglich. 4 Jahre Garantie und Wartung
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Kerb weight | 1'596 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Type approval number | 1RH259 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werkgarantie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 409 km |
| New price | CHF 39'049 |
| Price | CHF 34'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.