Mercedes-Benz Automobil AG, Stäfa | Merbag
Seestrasse 153
Stäfa / ZH
Tel: 044 546 66 75
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'640 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Car-Nr. | 00131640300 |
| Cubic capacity | 3'982 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km exl. Ablieferungspauschale / ZHS |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 430 kW / 584 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 276'966 |
| Price | CHF 271'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.