- TRES SOIGNEE-ENTRETIEN COMPLET-8 PNEUS-GARANTIE 24 MOIS-
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'130 kg |
| Kerb weight | 1'760 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1SH535 |
| Car-Nr. | 10 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 24 Monate oder 30000 km * GARANTIE DE BASE 24 MOIS INCLUS* |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 144'825 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.9 / 4.9 / 5.3 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 135 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 41'200 |
| Price | CHF 13'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.