Magnetic Grey
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'792 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1CL114 |
| Chassis Number (VIN) | VSSZZZKMZNR014996 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km 5 Jahre oder 100‘000km ab 1. Inv..-Setzung Cupra Garantieverlängerung.. |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 63'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 40 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 49 km |
| Battery capacity | 12.8 kWh |
| New price | CHF 53'650 |
| Price | CHF 23'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.