Sehr gepflegt - aus erster Hand - servicegepflegt - laufende Werksgarantie bis 2028
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'650 kg |
| Kerb weight | 1'300 kg |
| Trailer load braked | 1'110 kg |
| Type approval number | 1HC507 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 60'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 30'300 |
| Price | CHF 20'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.