Topausstattung - aus erster Hand - Farbe: glacier white / int. grey - 7-Sitzer - 8-fach bereift
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'530 kg |
| Kerb weight | 2'006 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1HC464 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 59'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 63'700 |
| Price | CHF 35'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.