Sehr gepflegt - aus erster Hand - tolle Ausstattung - edle Farbkombination
| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'990 kg |
| Kerb weight | 1'644 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1CG189 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | white |
| Mileage | 65'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 133 kW / 181 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.1 / 4.9 / 7.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 168 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 45'800 |
| Price | CHF 19'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.