Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale voitures particulières Granges-Paccot | Merbag
Route d'Ènglisberg 4
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 18
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'250 kg |
| Kerb weight | 2'890 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 346107339000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Garantie de fabricant, 36 Mois, ou max. 100'000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 243 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 2.6 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 68 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 89 km |
| New price | CHF 131'695 |
| Price | CHF 113'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.