SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'155 kg |
| Kerb weight | 1'710 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 212'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.1 / 5.5 / 6.8 |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 63'600 |
| Price | CHF 7'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.