HARMAN/KARDON SURROUND SOUND SYSTEM, SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 1'740 kg |
| Kerb weight | 1'562 kg |
| Type approval number | 1BY517 |
| Car-Nr. | WX71412/G |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km 1 Jahr Euro Plus Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 30'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 145 kW / 197 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 163 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 40'970 |
Note: actual equipment may differ from that listed.