CH-Fahrzeug / Apple CarPlay / Bluetooth Schnittstelle / DAB-Radio / Klima / Tempomat / u.v.m
Garage Stahel AG
Kreuzlingerstrasse 139
Oberaach / TG
Tel: 071 516 13 34
Tel: 078 774 98 98
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'124 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1MK694 |
| Car-Nr. | 132099 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | Other |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'010 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 49 kW |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.2 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 118 g/km |
| New price | CHF 19'834 |
| Price | CHF 17'790 |
Note: actual equipment may differ from that listed.