NEW GRANDIS mit Vollausstattung / Navigation / Adapt. Tempomat ACC / Panoramadach / 360 Kamera / Keyless / 8 Jahre od. 160'000km Garantie ab 1.Inv.
Garage Stahel AG
Kreuzlingerstrasse 139
Oberaach / TG
Tel: 071 516 13 34
Tel: 078 774 98 98
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'442 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 135175 |
| Cubic capacity | 1'789 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Other |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1'035 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 116 kW |
| Doors | 5 |
| CO2 emissions | 102 g/km |
| New price | CHF 43'156 |
| Price | CHF 38'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.