NAVI - LED - Spurassistent - Totwinkelassistent - Verkehrszeichenerkennung - DAB+ - 2 Zonen Klimaautomatik - Werksgarantie - Gratis Servicepaket Volvo Schweiz
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'836 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1VP183 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 72'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | G |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 23'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.