*NEUZUSTAND* / Porsche Approved Garantie bis 02/2028 / PDK / ParkAssistent vorne und hinten inkl. Rückfahrkamera / PPF Steinschlagschutzfolie komplett / Bose / Liftsystem / Hinterachslenkung / uvm..
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'756 kg |
| Kerb weight | 1'611 kg |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 60 Monate Porsche Approved Garantie bis 02/2028 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 7'911 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 375 kW / 510 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 226'700 |
| Price | CHF 186'911 |
Note: actual equipment may differ from that listed.