*CH-FAHRZEUG* *VOLLAUSSTATTUNG* *SITZHEIZUNG UND KLIMA VORNE* *360-GRAD KAMERA* *AUFLAGENHEIZUNG VORNE* *AIRBODY CONTROL* *FRISCH AB MFK* *UVM*
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 2'159 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1mh442 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 2025-12-08, 12 Monate oder 20000 km Garantie mit Aufpreis |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 158'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.7 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 221 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 128'900 |
| Price | CHF 42'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.