* CCS * Integriertes Ladekabel * Apple Carplay/Android Auto * PDC * uvm. *
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'985 kg |
| Kerb weight | 1'536 kg |
| Trailer load braked | 550 kg |
| Car-Nr. | 5808 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km Fahrzeuggarantie 2 Jahre/100'000km, Batteriegarantie 8 Jahre/160'000km. |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 83 kW / 113 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | B |
| Electric range | 320 km |
| Battery capacity | 43.8 kWh |
| New price | CHF 24'990 |
| Price | CHF 19'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.