**Angebot inkl. allen gültigen Prämien und Kleinflotten-Konditionen**(gültig bis 30.04.2026)
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'080 kg |
| Kerb weight | 1'717 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 557972 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Gratisservice 10 Jahre oder bis 100'000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 71'403 |
| Price | CHF 58'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.