Sitzheizung / Frisch ab MFK / ab Service / 8-fach Bereift
Autotuning by G. Barone
Bahnhofstrasse 5
Lömmenschwil / SG
Tel: 071 516 11 03
Tel: 079 674 75 17
| Body style | convertible |
| First registration date | 05.2008 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'275 kg |
| Type approval number | 1MK439 |
| Cubic capacity | 1'468 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km 100% Arbeit, 50% Material |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 100'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 12.2025 |
| Fuel consumption | 8.9 / 5.9 / 7.1 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 168 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 31'990 |
| Price | CHF 3'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.