Navigation - Tempomat - PDC - Sitzheizung
SOCARS Autocenter AG
Gurzelenstrasse 2
Bellach / SO
Tel: 032 510 24 29
Tel: 076 596 17 63
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 11.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'530 kg |
| Kerb weight | 1'050 kg |
| Trailer load braked | 1'118 kg |
| Type approval number | 1pb875 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis ab 490.- |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 91'700 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 60 kW / 82 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.9 / 4.5 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 6'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.