CH Fahrzeug frisch ab MFK Service Service Historie komplett bei Ferrari 2 Schlüssel vorhanden und vieles mehr
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'730 kg |
| Kerb weight | 1'525 kg |
| Type approval number | 1FA115 |
| Car-Nr. | 69 |
| Cubic capacity | 3'586 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Optional möglich |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 47'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 30.2 / 12.9 / 19.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 440 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 221'000 |
| Price | CHF 73'360 |
Note: actual equipment may differ from that listed.