Dorfgarage AG Mittelhäusern
Schwarzenburgstrasse 1018
Mittelhäusern / BE
Tel: 031 849 01 96
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'550 kg |
| Kerb weight | 2'185 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Type approval number | 1PF624 |
| Cubic capacity | 3'604 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 3 Monate oder 5000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 222'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.8 / 7.8 / 9.2 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 216 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 35'499 |
Note: actual equipment may differ from that listed.