SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'610 kg |
| Kerb weight | 1'192 kg |
| Trailer load braked | 450 kg |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km 500.- EN SUPPLEMENT POUR LA GARANTIE |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 162'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 27'800 |
| Price | CHF 7'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.